|
| Series | IG (Copper alloy) |
| Category | Chain Terminals/Splices |
| Wiring type | Crimp style |
| Shape | Others |
| Application | Igniter |
| Current rating | 5 A AC/DC |
| Voltage rating | 200 V AC/DC |
| Temperature range | -20 ℃ to +150 ℃ |
| Conductor size | AWG # 22 , # 20 , # 18 0.3 mm2 to 0.89 mm2 |
| Insulation O.D. | φ 1.2 mm to φ 3.5 mm |
| Product | IGES | STEP | 3D-PDF | 2D-PDF | |
| 1 | SIG-21T-M2.0T | - | - | - | Download |